חדשות ופרסומים
יצרני הבירה דופקים את הראש

יצרני הבירה דופקים את הראש

יצרני בירות הבוטיק הישראלים פותחים במאבק נגד העלאת מס הקנייה על הבירה. “זה מסכן אלפי משפחות של תעשייה חדשה וצעירה. אם כבר, שיעלו את המס על וודקה וטקילה, ושיפסיקו לתת פטור ממס ליין”, הם אומרים.

יצרני בירות הבוטיק הישראלים יוצאים למאבק: אנשי המבשלות הפרטיות מתכננים השבוע לנסות ולהתאגד נגד הגזירה החדשה שנחתה עליהם בשבוע שעבר, העלאת מס הקנייה על הבירה. העלאת מס הקנייה ב־92%, ממס של 2.18 שקלים לליטר למס של 4.19 שקלים לליטר, תחייב את כל היצרנים הקטנים, שנאבקים כיום על מקומם בשוק, לגלגל את עליית המס לצרכן. לטענת לא מעט מבשלות, מדובר בגזירה קשה מדי, בתעשייה צעירה מדי, ובחברות שבינתיים לא רושמות רווחים.

2

אסף לביא, בעלי מבשלת מלכה, אמר אתמול ל”כלכליסט”, כי “אני חושב ששר האוצר וחבר יועציו, שהטילו את הצו, כלל לא מודעים לקיום שלנו. אנחנו פחות מ־1% משוק הבירה בישראל. היו יכולים לא להתייחס אלינו בהעלאת מס הקנייה. אבל מה לעשות, אנחנו תחת קטגוריה של בירה, אין מס דיפרנציאלי בישראל ואנחנו צריכים לספוג את המס כמו טמפו או החברה המרכזית. זה חמור מאוד – גם ככה אנחנו שוק קטן בהתהוות, כל חומר הגלם מיובא, מייצרים בכמויות קטנות וכל זה מאלץ אותנו לתמחר את המוצרים גבוה. עלות מס הקנייה תעשה את הבירה שלנו עוד יותר יקרה. גם ככה אנשים מרימים גבה על המחיר, הקפצה של זה בעוד כמה שקלים תקשה עלינו עוד יותר לשווק”.

פורסם בכלכליסט
מאת: גיל קליאן

קישור לכתבה המלאה: לחץ/י כאן

FacebookTwitterGoogle+Email