חדשות ופרסומים
Malka Basta - מלכה בסטה

איך מתאימים בירת בוטיק ישראלית למנה

עכשיו כבר לא מספיק להבין ביין: רצוי שתדעו לענות גם על השאלה איזו בירה הולכת עם מנה כבדה וחורפית, ואיזו עם מנה קלילה וחומצית

טרנד בירות הבוטיק בעיצומו, והמבשלות הישראליות לא נותרות מאחור, ומפגינות נוכחות הולכת וגדלה בתפריטי המסעדות. בירות הבוטיק ניחנות בטעמים מורכבים, שיכולים להאפיל על טעמי המנה בהתאמה לא נכונה, או להחמיא לה ולהדגיש את טעמי חומרי הגלם כשהבחירה מוצלחת. על כן זה הזמן להחיל את הכלל של התאמת יינות למנות גם לבירות. לפניכם שבע מנות והשידוך המושלם להן של בירת בוטיק ישראלית.

הבסטה

הבירה: מלכה בהירה (25 שקל). האייל הבהיר בסגנון בלגי של מבשלת מלכה הוא בעל 6.5% אלכוהול. למרות ריכוז האלכוהול הלא נמוך, מדובר בבירה לא כבדה, שיש בה רמזי טעם וארומה של אדמה והדרים. המנה: פיצה לבנה עם כמהין ואספרגוס (89 שקל). רק בפיצה, אבל מדובר במנה אריסטוקרטית. הכמהין מעניק את טעמי האדמה החמים האופייניים לו, והאספרגוס את הרעננות. גבינת העזים “כתם” המשובחת של מחלבת קורנמל משתתפת בחגיגה, ואת התענוג משלים חלמון נוזלי של ביצה. השילוב: האדמתיות של הבירה תדגיש את האדמתיות של הכמהין בפיצה, ואילו החמצמצות ההדרית תחמיא לאספרגוס הרענן. שילוב מצוין. פרטים: השומר 4 תל אביב.

פורסם בכלכליסט
מאת: גלי וולוצקי ועמית יריב

קישור לכתבה המלאה: לחץ/י כאן

FacebookTwitterGoogle+Email